Ниркова недостатність6

Все про діалізну терапію

Ниркова недостатність2

Ниркова недостатність

Ниркова недостатність – це серйозний стан, при якому нирки втрачають здатність виконувати свої функції належним чином. Ця проблема може мати глибокий вплив на здоров’я людини та вимагає негайного уваги та лікування. У нашому тексті ми детально розглянемо причини, симптоми та методи лікування ниркової недостатності.

Ниркова недостатність – що це таке і які її типи?

Нирки – це органи, які відіграють важливу роль у фільтрації крові та видаленні зайвих речовин з організму, включаючи токсини та відходи. Ниркова недостатність виникає, коли нирки не здатні ефективно виконувати ці функції. Існують два основних типи ниркової недостатності:

 1. Акутна ниркова недостатність: Цей тип ниркової недостатності виникає раптово і може бути спричинений різними факторами, такими як травми, інфекції, або погіршення кровопостачання до нирок. Він вимагає негайного лікування і може бути повністю вилікованим, якщо причина виявляється і усунена.
 2. Хронічна ниркова недостатність: Цей тип розвивається повільно протягом тривалого часу, зазвичай років, і нирки поступово втрачають свою функцію. Хронічна ниркова недостатність є сталим станом, який може потребувати довгострокового лікування і, у важких випадках, діалізу або ниркової трансплантації.

Причини ниркової недостатності

Ниркова недостатність може бути спричинена різними факторами, і ось деякі з них:

 1. Захворювання судин нирок: Проблеми з артеріями або венами, які постачають кров до нирок або від них, можуть спричинити ниркову недостатність.
 2. Інфекції: Важливу роль у розвитку ниркової недостатності відіграють інфекції,   такі як пієлонефрит або гломерулонефрит, які можуть пошкодити ниркову тканину.
 3. Токсини та ліки: Використання деяких лікарських засобів або довготривале вплив на нирки токсичних речовин може призвести до їхньої деградації.
 4. Цукровий діабет та високий кров’яний тиск: Ниркова недостатність часто розвивається внаслідок цих двох поширених хронічних захворювань.
 5. Генетичні фактори: Деякі генетичні захворювання можуть спричинити або сприяти розвитку ниркової недостатності.

Симптоми ниркової недостатності

Ниркова недостатність може проявлятися різними симптомами, і їх характер може залежати від ступеня ураження нирок і вида ниркової недостатності. Деякі загальні симптоми включають:

 1. Втома та слабкість: Підвищення рівня токсинів у крові може призводити до важкої втоми та загальної слабкості.
 2. Погіршення апетиту: Втрата апетиту та втрата ваги можуть бути симптомами ниркової недостатності.
 3. Зміни у сечі: Сеча може стати темною, пінистою, а також можуть виникати часті сечовиділення, особливо вночі.
 4. Біль у спині: Біль у нирковій області може бути симптомом проблем з нирками.
 5. Пухлини: Затримка рідини в організмі може призводити до пухлин, особливо на обличчі, руках та ногах.

Лікування ниркової недостатності

Лікування ниркової недостатності зазвичай вимагає індивідуального підходу і залежить від причини та ступеня ураження нирок. Деякі можливі методи лікування включають:

 1. Дієта: Для людей з нирковою недостатністю важливо дотримуватися спеціальної дієти, яка обмежує споживання білків, солі, фосфору та калію.
 2. Ліки: Лікарі можуть призначати ліки для контролю артеріального тиску, видалення зайвих речовин з крові та лікування супутніх захворювань.
 3. Гемодіаліз: У важких випадках хронічної ниркової недостатності може бути необхідним проводити гемодіаліз – процедуру очищення крові від токсинів та зайвих речовин.
 4. Ниркова трансплантація: Ця операція може бути необхідною, коли нирки повністю втратили свою функцію.

Висновок: ниркова недостатність – це серйозне захворювання, яке може вплинути на якість життя людини та вимагає комплексного лікування. Вчасна діагностика та правильне лікування допоможуть уникнути ускладнень та покращити прогноз. Збережімо свої нирки та дбаймо про них, дотримуючись здорового способу життя та рекомендацій лікаря.

Ниркова недостатність4

Оберіть медичний заклад, який надає послуги

Лікування діалізом може проводитися короткочасно, в порядку невідкладної або інтенсивної терапії, для виведення рідини, лікарських засобів або отрут з організму.

Обрати регіон