Що таке пісок у нирках, чому виникає6

Все про діалізну терапію

Що таке пісок у нирках, чому виникає2

Що таке пісок у нирках, чому виникає

Сечокам’яна хвороба або нефролітіаз — це кристалічні відкладення, виникають через підвищення рівня кальцію, оксалатів, амонію, магнію. Тверді відкладення поєднуються та утворюють камені різного розміру, які впливають на роботу нирок та сечовивідних шляхів. Утворення відкладень пов’язане з різними чинниками. Наприклад, недостатнє споживання рідини призводить до концентрації речовин у сечі, це сприяє утворенню кристалів і, зрештою, ниркових каменів. Провокує утворення піску перевищення чи недостатній рівень певних мінералів. Типи ниркових каменів розрізняють за хімічним складом: кальцієві, оксалатні, уратні та цистинові.

Звідки береться пісок у нирках? Утворення спричиняють генетичні чинники, які провокують зміни в обміні речовин. Також змінюють характеристики сечі інфекції сечовивідних шляхів. Споживання харчів, що містять оксалати та надмірну кількість солі збільшують ризики захворіти. Якщо виникла підозра на наявність піску/каменів в нирках, важливо звернутися до лікаря для правильної діагностики та лікування. Спеціаліст визначить причини хвороби й розробить план терапії.

Які симптоми піску в нирках: перелік клінічних ознак

Захворювання часто проявляється різними клінічними ознаками. В багатьох випадках хвороба протікає безсимптомно й виявляється випадково під час медичного обстеження. В інших ситуаціях присутні характерні симптоми:

 • Тупий/гострий біль. Може виникнути раптово чи бути тимчасовим.
 • Подразнюється сечовидільний канал, відповідно збільшується частота сечовиділення.
 • Виникає біль та дискомфорт під час відвідування туалету через ушкодження сечовидільних шляхів.
 • Іноді характерна поява кров’яних вкраплень.

Проявляється нудота та блювання, іноді хвороба супроводжується загальною слабкістю та втомою. Симптоми можуть варіюватися, впливає розмір, місце розташування піску та індивідуальні характеристики пацієнта. Що робити коли пісок у нирках? Обов’язково зверніться до медиків для діагностики та призначення потрібних процедур і препаратів.

Пісок у нирках: як лікувати, методи терапії

Залежно від параметрів та природи утворень, лікування патології охоплює різні методи. Схему терапії визначає лікар, який враховує стан здоров’я пацієнта. Використовують такі способи:

 1. Збільшення об’єму рідини: важливо пити багато води для запобігання концентрації кристалів.
 2. Дієта: рекомендують змінити харчові звички з урахуванням складу каменів. Наприклад, обмежити продукти з великою кількістю оксалатів та солі.
 3. Ліки: препарати призначені для покращення хімічного складу сечі та запобігання утворенню нових каменів. Медикаменти регулюють рівень кальцію, уратів чи інших речовин.
 4. Усунення основної причини нефролітіазу: якщо проблема пов’язана з конкретними патологіями, як-от гіпервітаміноз, гіперкальціємія.
 5. Екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія (ESWL): ударні хвилі розбивають великі камені на менші фрагменти, які виводяться природним чином.
 6. Уретроскопія: мініінвазивний метод лікування. За допомогою спеціального інструмента камені видаляють через сечовипускальний канал.
 7. Хірургічне втручання: використовується у випадках, коли відкладення не можуть видалити іншим способом.

Терапія має бути індивідуалізованою, як лікувати пісок у нирках у конкретному випадку знає лише лікар.

Що можна їсти коли пісок у нирках: перелік продуктів

Дієта грає важливу роль, коли потрібно вивести відкладення. Зміна раціону сприяє зменшенню ризику утворення нових відкладень. Дієта має розроблятись індивідуально, рекомендації варіюються. Загальні поради:

 • Рекомендується пити від 8 до 10 склянок чистої води на день.
 • Корисні овочі та фрукти, які містять воду та вітаміни, вживайте апельсини, грейпфрути, полуниці та інші фрукти з вітаміном C, оскільки цей вітамін запобігає утворенню оксалатів.
 • Овес, рис, цільнозерновий хліб — частина збалансованої дієти.
 • Якщо немає обмежень на кальцій, то бажано включити в раціон молочні продукти з низьким вмістом жиру (молоко, йогурт).
 • Вживання оливкової олії корисне для здоров’я нирок.

Як лікувати пісок у нирках за допомогою дієти? Потрібно обмежити споживання певних харчів:

 • їжа з надмірним вмістом солі;
 • шоколад, шпинат, буряк, горіхи;
 • молочна продукція (якщо лікар сказав обмежити кальцій);
 • газовані напої;
 • смажена їжа, фаст-фуд;
 • алкоголь.

Якщо патологія супроводжується болями, кров’ю в сечі чи іншими неприємними симптомами, варто негайно звернутися до спеціаліста.

Пісок у нирках: як лікувати та профілактика

Чому пісок у нирках з’являється? Причини: сидяча робота, проблеми з метаболізмом, надмірна кількість солоної та жирної їжі. Терапія захворювання залежить від розміру каменів та симптомів. Щоб зменшити ризик захворювання, дотримуйтесь кількох правил:

 • Регулярне пиття великої кількості води — основна частина профілактики.
 • Варто обмежити вживання їжі, багатої натрієм, як-от солоні страви та напівфабрикати.
 • Якщо схильність до оксалатних відкладень, виключіть із раціону шпинат і щавель.
 • Ведіть активний спосіб життя, займайтесь фізичними вправами.
 • Дотримуйтесь дієти, різноманіття страв забезпечує необхідні поживні речовини без перевищення допустимих норм.
 • Збереження нормальної маси тіла допомагає запобігти багатьом хворобам.

У випадку підвищеного ризику патології, регулярні медичні обстеження допоможуть вчасно виявляти будь-які зміни та вжити необхідних заходів. Запитайте лікаря, як вивести пісок в нирках та ретельно дотримуйтесь рекомендацій.

Що таке пісок у нирках, чому виникає4

Оберіть медичний заклад, який надає послуги

Лікування діалізом може проводитися короткочасно, в порядку невідкладної або інтенсивної терапії, для виведення рідини, лікарських засобів або отрут з організму.

Обрати регіон